FOTOGRAMMETRIE

Potřebujete získat geodetická data z většího území? Jsou místa, která je nutné zdokumentovat, těžko přístupná? Chcete podklady pro projekční činnost, ale metoda laserového skenování není kvůli rozsáhlosti a typu terénu nebo objektu vhodná? Je vaším cílem zhotovení digitálního modelu terénu, ale nevíte, jakou metodu pro získání dat využít? V tom případě je metoda digitální fotogrammetrie právě pro vás. 

CO JE FOTOGRAMMETRIE

Digitální fotogrammetrie je nástupcem klasické fotogrammetrie. Tato metoda využívá k získání potřebných dat digitální letecké snímky. To umožňuje navázat touto technologií tam, kde začínají limity klasického laserového skenování: tedy na rozsáhlých plochách nebo v hůře dostupných lokalitách. Uplatnění a možnosti využití fotogrammetrie se díky nástupu stále výkonnější výpočetní techniky neustále rozšiřují. Vděčíme za to především bezpilotním leteckým prostředkům, jež umožňují vznik letecké bezpilotní digitální fotogrammetrie.

Fotogrammetrie má mnoho výhod. Jedná se o bezkontaktní metodu, snímání a měření se tedy odehrává bez přímého kontaktu s měřeným objektem. Podstatným rysem je, že snímky měřeného objektu vznikají v jednom okamžiku. Díky tomu se tato metoda skvěle hodí k časosběrným měřením a vyhodnocování změn sledovaného objektu, ať už jsou způsobené lidskou činností nebo přírodními procesy. 

VYUŽITÍ LETECKÉ BEZPILOTNÍ DIGITÁLNÍ FOTOGRAMMETRIE

Aplikace metody je obdobná jako u technologie laserového skenování a své využití tak najde především v projekční činnosti, sledování větších územních celků, prostorové vizualizaci, dokumentaci staveb, mapování, určování kubatur a archeologii.

V rámci služby letecké bezpilotní digitální fotogrammetrie vám nasnímáme zadaný objekt nebo lokalitu tak, aby pro vás byla získaná data maximálně využitelná. Obvyklým výstupem jsou detailní ortofotomapy měřeného území, digitální modely terénuvýpočty kubatur na základě opakovaných snímkování a 3D mračna bodů snímaných objektů ve skutečných barvách.

Nejste si jisti, jakou metodu k zachycení nebo zaměření objektu či území máte zvolit? Ozvěte se nám a my navrhneme nejlepší řešení na míru vašim potřebám.

PROČ ZVOLIT METODU LETECKÉ BEZPILOTNÍ DIGITÁLNÍ FOTOGRAMMETRIE

Díky této moderní technologii, jež se v geodézii postupně ustavuje a rozvíjí, získáte cenná data z větších územních celků nebo obtížně přístupných míst, a to bez omezování provozu, a navíc v jednom časovém okamžiku. Investované peníze se vám vrátí v podobě ortofotomapy území ve vysokém rozlišení nebo jako detailní mračna bodů se skutečnými barvami, pomocí kterých si uděláte přesnou představu o území nebo stavebním objektu. Tyto informace se posléze stanou výborným podkladem pro projekční nebo dokumentační činnost.

fotogrammetrie

FOTOGRAMMETRIE KROK ZA KROKEM

Konzultace

V případě, že se rozhodnete využít technologii letecké bezpilotní digitální fotogrammetrie, nejprve s vámi probereme veškeré technické záležitosti ohledně snímkovaného objektu nebo lokality. Stěžejními oblastmi jsou předpokládané využití dat, požadavek na rozlišení fotografických snímků a detailnost výsledného mračna bodů. 

V rámci konzultace vám poradíme se vším, co bude potřeba – naším cílem je, aby dodaný podklad splňoval všechny potřebné parametry. Úvodní konzultace je samozřejmě zdarma.

Letecké snímkování

Na základě vámi stanovených parametrů výstupu určíme výšku letu, hustotu snímkování a tím pádem i dobu provádění prací. Je nutné let pečlivě naplánovat a vyhodnotit terénní překážky, povětrnostní vlivy a zejména pravidla a omezení pro konkrétní lokality, která vydává Úřad pro civilní letectví. 

V dohodnutý termín, jenž závisí zejména na vhodném počasí, provedeme přípravné geodetické práce. Ty spočívají ve stabilizaci a zaměření vlícovacích a kontrolních bodů k zajištění větší přesnosti výsledku. Následně provedeme snímkovací lety dle plánu.

Zpracování a předání dat

Po realizaci snímkovacích letů se provádí kontrola nasnímaných dat a jejich zpracování v moderních softwarových aplikacích. Výstupem mohou být 3D mračna bodů, ortofota oblasti, digitální modely terénuvýpočty kubatur aj. K datům od nás dostanete také technickou zprávu dokumentující dosažené přesnosti a zvolené postupy.

CO JE VÝSTUPEM LETECKÉ BEZPILOTNÍ DIGITÁLNÍ FOTOGRAMMETRIE

Na základě letecké bezpilotní digitální fotogrammetrie od nás můžete získat vizualizaci lokality, ortofotomapu nebo mračno bodů o vámi zvolených parametrech. 

Nejste si jisti parametry, se kterými snímkování provést? Kontaktujte nás a my vám v rámci bezplatné konzultace poradíme a doporučíme nejvhodnější postupy a parametry tak, abychom dosáhli nejlepšího poměru mezi cenou, využitelností dat a rychlostí. 

Potřebujete navrhnout řešení na míru? Nejste si jisti, jestli je pro vás fotogrammetrie vhodnou metodou? Máte pro nás netradiční zadání? Fotogrammetrie je využitelná ve velmi širokém spektru aplikací. Kontaktujte nás a společně najdeme optimální řešení.

TERMÍN A CENA

Termín dodání a cena jsou parametry, které závisí na velikosti a složitosti lokality nebo objektu, na zvolených parametrech rozlišení výsledných snímků a na případných omezeních v rámci leteckých předpisů. V případě jednoduchých a malých objektů nebo lokalit jsme vám schopni dodat výstupy v řádech dnů až týdnů. Vzhledem k tomu, že každé letecké snímkování je něčím unikátní, neváhejte nás nezávazně poptat. Vytvoříme vám cenovou nabídku na míru a dohodneme se na termínu dodání, který vám bude maximálně vyhovovat.

PROČ SI VYBRAT FIRMU VISIONPLAN-3D s.r.o.

8 LET ZKUŠENOSTÍ

Na trhu působíme již 8 let a nyní nově pod hlavičkou firmy VISIONPLAN-3D s.r.o.

1000+

VÍCE NEŽ TISÍC REALIZOVANÝCH ZAKÁZEK

Za osm let zkušeností jsme realizovali stovky zakázek napříč všemi obory geodézie.

REALIZACE NEKONVENČNÍCH ZAKÁZEK

Potřebujete zachytit nekonvenční objekt nebo má zaměření sloužit k nějakým speciálním účelům? My Vám nalezneme řešení tak, aby bylo funkční, kvalitní a cenově dostupné.

V oblasti zpracování prostorových dat máme bohaté zkušenosti. Pomocí letecké bezpilotní digitální fotogrammetrie chceme rozšířit naši nabídku o nové možnosti a aplikace pro stávající i nové partnery. Dokážeme poskytnout vysoce kvalitní data, a to za příznivou cenu a v rozumném termínu.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jaký je rozdíl mezi fotogrammetrií a laserovým skenováním?

Fotogrammetrie využívá k získání dat letecké snímkování, které se provádí kolmo k povrchu zaměřovaného objektu nebo lokality. Díky využití bezpilotních leteckých prostředků (zejména dronů) umožňuje tato metoda zpracovat i těžko přístupné oblasti a terény tak, aby byl výstup přesný, detailní a komplexní. Laserové skenování, které se provádí ze země, oproti tomu umožňuje zaměřit kompletní stav objektu, a to včetně fasád či vnitřních prostor, kde fotogrammetrie není příliš vhodná. Díky fotogrammetrii lze vytvořit například ortofotomapy či získat podklady ke složitějším geografickým analýzám a kartografickým výpočtům. Obě metody se mohou v konkrétních zadáních velmi dobře doplňovat.

Co všechno může být výstupem fotogrammetrie?

Výstupem fotogrammetrie bývají ortofotomapy, vizualizace lokality nebo 3D mračna bodů. Na základě této metody je možné provést výpočet kubatur, vytvořit digitální model terénu nebo doplnit data k dokumentaci skutečného stavu objektu či jiné projekční činnosti. Pokud si nejste jisti, jestli je fotogrammetrie pro vaše účely vhodná, neváhejte se nám ozvat. Nezávazně s vámi zkonzultujeme vaši situaci a poradíme nejvhodnější metodu zaměření.

Může se letecká digitální fotogrammetrie provádět kdekoliv?

Jak se to vezme. Letecká bezpilotní fotogrammetrie nám umožňuje dostat se i do těžko přístupných míst, takže značně rozšiřuje možnosti získání dat k projekční činnosti. Jsou zde však jisté limity, stanovené především Úřadem pro civilní letectví. Letecké snímkování je tedy nutné provést vždy v souladu s předpisy Úřadu pro civilní letectví, jenž vydává pravidla a omezení pro konkrétní lokality. Zajištění veškerých potřebných povolení k leteckému snímkování, které naše kancelář provede, je samozřejmě součástí služby fotogrammetrie.

Co když je v domluvený den snímkování špatné počasí, např. velký vítr?

Pokud v předem domluvený den nepřeje počasí (např. fouká velmi silný vítr), budeme muset proces snímkování odložit na jiný vhodnější termín. Vždy se ale snažíme plánovat provedení fotogrammetrie i s ohledem na počasí, abychom se takovému scénáři vyhnuli.

Jak vypadá ortofotomapa?

Ortofotomapa, jeden z možných výstupů fotogrammetrie, je tvořená reálnými snímky zemského povrchu. Těchto snímků, vyfocených kolmo k zemskému povrchu, musí být k tvorbě mapy dostatečné množství a s velkým překryvem – to zajistí, že část foceného zemského povrchu “nezastíní” vysoké budovy. Z mozaiky leteckých snímků posléze vznikne kompletní mapový podklad, který může sloužit k mnoha účelům. Tvorba ortofotomapy má samozřejmě své náležitosti, snímky je třeba umístit to souřadného systému a upravit dle výškových poměrů daného území. Ortofotomapy jsou užitečné zejména díky své vysoké vypovídající hodnotě, úplnosti, přehlednosti a množství zachycených detailů.

Potřebuji vytvořit digitální model terénu. Je fotogrammetrie vhodná metoda?

Ano, fotogrammetrie je jedna z metod, kterou používáme k tvorbě digitálního modelu terénu, (spolu s laserovým skenováním a polohopisným a výškopisným zaměřením). Pokud si přejete vytvořit digitální model terénu, v rámci úvodní konzultace se společně domluvíme na konkrétním typu výstupu a použitých metodách. Na základě samotného digitálního modelu lze vytvořit spoustu dalších dílčích výstupů. Více informací najdete na stránce Digitální model terénu. Máte-li konkrétní zadání, které byste rádi konzultovali, zavolejte nám nebo se ozvěte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

KAM DÁLE?

POTŘEBUJETE PORADIT NEBO OBJEDNAT FOTOGRAMMETRII?

Zavolejte nám nebo nám napište a my vám zdarma poradíme nebo poskytneme konzultaci!

  K personalizaci obsahu využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Přečtěte si Zásady ochrany osobních údajů. View more
  Cookies settings
  Přijmout vše
  Odmítnout
  Podmínky používání
  Privacy & Cookies policy
  Cookie name Active
  Tato Pravidla pro ochranu soukromí (dále jen „Pravidla“) popisují, jaké Vaše osobní údaje zpracováváme v souvislosti s používáním našeho webu a způsob, jakým jsou tyto Vaše osobní údaje zpracovávány a chráněny. Najdete zde i vysvětlení možností, které ve vztahu k ochraně Vašich osobních údajů máte k dispozici, a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat.

  Vaše osobní údaje zpracovává společnost VISIONPLAN-3D s.r.o. sídlem Sokolovská 784/41 Plzeň a IČ 095 65 884 jakožto správce osobních údajů. Obrátit se na nás můžete prostřednictvím kontaktního formuláře na našem webu, na telefonní lince +420 737 770 270, prostřednictvím e-mailové adresy faiferlik@visionplan.cz.

  JAKÉ osobní údaje shromažďujeme a KDY

  Zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete Vy sami jako subjekt osobních údajů, a to zejména prostřednictvím kontaktního formuláře na webu, e-mailové, telefonické nebo osobní komunikace, příp. i osobní údaje získané prostřednictvím cookies (viz níže).

  Vaše osobní údaje zpracováváme v rozsahu:

  • Kontaktní údaje včetně jména, e-mailu, telefonního čísla a adresy pro zasílání zboží, adresy realizace služeb a fakturační adresy

  • Osobní údaje jako pohlaví, místo bydliště, datum narození, historie konverzace mailem a historie konverzace přes kontaktní formulář
  • Platební údaje
  • Jiné osobní údaje, které nám poskytnete prostřednictvím kontaktního formuláře či e-mailu, příp. v rámci telefonické komunikace Osobní nastavení (preference) včetně Vašeho nastavení v oblasti marketingu a při používání cookies (viz níže)

  Při interakci s našimi webovými stránkami jsou určité údaje automaticky shromažďovány a sdíleny s naší společností prostřednictvím technologických platforem.  Například Váš internetový prohlížeč či mobilní přístroj může sdílet určité údaje s naší společností v rámci toho, jak tyto přístroje komunikují s našimi webovými stránkami. Tyto údaje zahrnují:

  • Identifikační čísla přístroje, přístup do sítě

  • Cookies, adresy IP, odkazovací záhlaví, údaje identifikující Váš internetový prohlížeč a jeho verze, jakož i webové „beacons and tags“

  • Nástroje k řízení toho, co za údaje je shromažďováno

  V mnoha případech Vám Váš webový prohlížeč či platforma mobilního přístroje poskytnou další nástroje umožňující ovládat, kdy Váš prohlížeč či přístroj shromažďují či sdílejí konkrétní kategorie informací.  Váš mobilní přístroj nebo internetový prohlížeč tak například můžou nabízet nástroje umožňující Vám spravovat používání cookies či sdílení informací o poloze.  Doporučujeme Vám, abyste se s těmito nástroji, jimiž Váš přístroj disponuje, seznámili.

  Nejste povinni nám Vaše osobní údaje poskytnout, pokud nám však neposkytnete ani základní osobní údaje potřebné k vyřízení Vašeho požadavku (základní kontaktní údaje, příp. platební údaje), nebudeme schopni Váš požadavek vyřídit, a proto nebude možné, abyste využili našich služeb a výrobků.

  PROČ a JAK zpracováváme Vaše osobní údaje

  Všechny Vaše osobní údaje uchováváme pouze po takovou dobu, která je zapotřebí pro naplnění účelů, pro které jsme tyto údaje shromáždili, pokud příslušný právní předpis nestanoví jinak. Máme nastavená opatření k zabezpečení ochrany poskytnutých osobních údajů, zejména k zabránění neoprávněnému nebo nahodilému přístupu k osobním údajům, jejich změně, zničení či ztrátě, neoprávněným přenosům, jejich neoprávněnému zpracování nebo k jinému zneužití osobních údajů.

  Nejste předmětem žádného rozhodnutí založeného výhradně na automatizovaném zpracování, které by pro Vás mělo právní účinky nebo by se Vás obdobným způsobem významně dotýkalo. Můžeme však monitorovat chování návštěvníků webových stránek za účelem sledování jejich preferencí za marketingovými účely.

  Osobní údaje, které o Vás získáme, používáme za následujícími účely:

  • Abychom vyhověli Vašim požadavkům a realizovali nebo zprostředkovali Vaši zakázku, abychom udrželi v chodu naše podnikání a abychom naše podnikání, výrobky a služby nadále zlepšovali

  Údaje, které nám poskytnete, můžeme použít pro účely našeho podnikání.  Například osobní údaje poskytnuté prostřednictvím kontaktního formuláře na našem webu použijeme primárně za účelem vyřízení Vašeho požadavku, realizace nebo zprostředkování Vaší zakázky a zajištění komunikace s Vámi. Vámi poskytnuté údaje můžeme použít ale dále i např. pro účely účetnictví, auditu a dalšího interního zpracování.

  Za tímto účelem zpracováváme Vaše osobní údaje na základě povinností, které nám ukládají právní předpisy, na základě povinností, které pro nás vyplývají ze smluv uzavřenými s Vámi a na základě našeho oprávněného zájmu na zajištění chodu naší společnosti a rozvoji našeho podnikání.

  • Abychom chránili naše práva, majetek či bezpečí nebo práva, majetek či bezpečí dalších osob

  Můžeme taktéž použít Vaše osobní údaje k prevenci či odhalení podvodu, zneužití, protiprávního použití a porušení našich podmínek používání, k uplatnění našich práv, jakož i k tomu, abychom splnili nařízení soudu, státních orgánů či abychom splnili podmínky stanovené platnými právními předpisy.

  Za tímto účelem zpracováváme Vaše osobní údaje na základě povinností, které nám ukládají platné právní předpisy, a našeho oprávněného zájmu na ochraně našich práv a práv třetích osob.

  • Pro účely marketingu a analýz

  Osobní údaje můžeme použít k provedení průzkumu trhu. Můžeme Vás kontaktovat prostřednictvím kontaktních údajů Vámi uvedených ve formuláři, abychom zjistili, jestli jste byli spokojeni s našimi službami. Na Vámi uvedené kontaktní údaje Vám můžeme taktéž zasílat obchodní sdělení. Pokud si nepřejete tato obchodní sdělení dostávat, kdykoliv se můžete odhlásit z jejich odběru. Pokud je to potřebné pro lepší zacílení marketingu, můžeme vytvářet databáze a využívat profilování za účelem cílení marketingu dle Vašich konkrétních potřeb, například volby obchodních sdělení s ohledem na výběr produktu, zjištěné preference a další informace od Vás získané. V takovém případě minimalizujeme rozsah osobních údajů zařazených do databáze a databáze podléhá zabezpečení v souladu s našimi vnitřními mechanismy ochrany osobních údajů.

  Údaje o tom, jak naše webové stránky a služby využíváte, můžeme použít k tomu, abychom porozuměli Vašemu chování či preferencím.  Například informace o tom, jak na našem webu vyhledáváte a nacházíte výrobky nebo služby, můžeme používat k tomu, abychom lépe pochopili, jaký je nejlepší způsob uspořádání a prezentace našich výrobků a služeb. Můžeme také použít údaje o tom, jak naše výrobky a služby používáte, k vylepšení Vaší uživatelské zkušenosti a ke zjištění (diagnostice) technických problémů či problémů s poskytováním služeb a ke správě našich webových stránek.

  Za účely marketingu a analýz zpracováváme Vaše osobní údaje na základě našeho oprávněného zájmu na rozvoji našeho podnikání. Při zpracování cookies v některých případech zpracováváme osobní údaje na základě Vámi uděleného souhlasu (viz níže).

  PRÁVO VZNÉST NÁMITKU proti zpracování osobních údajů

   Máte právo vznést námitku proti zpracování Vašich osobních údajů za účely přímého marketingu, např. proti zpracování za účely zasílání obchodních sdělení nebo za účely zpětného zjištění spokojenosti s námi poskytnutou službou nebo výrobkem. Pokud vznesete námitku proti tomuto zpracování, nebudeme nadále Vaše osobní údaje za uvedenými účely zpracovávat a vyřadíme Vás z našich vnitřních databází spojených s daným účelem zpracování.

   Právo vznést námitku máte také v jiných případech, kdy Vaše osobní údaje zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (viz výše v sekci PROČ a JAK zpracováváme Vaše osobní údaje). Pokud uplatníte námitku v těchto případech, nebudeme Vaše osobní údaje zpracovávat, pokud neprokážeme závažné oprávněné důvody pro zpracování, které převažují nad Vašimi zájmy a právy a svobodami, nebo pro určení, výkon nebo obhajobu právních nároků.

   Právo vznést námitku můžete uplatnit prostřednictvím našich kontaktních údajů uvedených v záhlaví tohoto dokumentu.

  SOUHLAS se zpracováním osobních údajů

  Vaše osobní údaje zpracováváme buď s Vaším souhlasem, který jste nám udělili pro jeden či více konkrétních účelů a může jej kdykoliv odvolat, nebo ve stanovených případech bez Vašeho souhlasu. Bez Vámi výslovně uděleného souhlasu můžeme dle platných právních předpisů zpracovávat osobní údaje, pokud je zpracování nutné pro:

  • jednání o uzavření nebo plnění smlouvy, jejíž jste smluvní stranou,

  • splnění právní povinnosti naší společnosti,

  • ochranu životně důležitých zájmů subjektu údajů nebo jiné fyzické osoby,

  • splnění úkolu prováděného ve veřejném zájmu nebo při výkonu veřejné moci,

  • ochranu oprávněného zájmu naší společnosti nebo třetí osoby.

  Na základě souhlasu zpracováváme Vaše osobní údaje při používání cookies (viz níže). V ostatních případech zpracováváme osobní údaje na základě jiného právního důvodu, ledaže Vás výslovně požádáme o poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů.

  K udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů dochází aktivním označením příslušného zaškrtávacího políčka. Souhlas se zpracováním osobních údajů nám udělujete dobrovolně, přičemž nemáte žádnou povinnost jej poskytnout a v případě, že nám jej neposkytnete, nehrozí Vám žádná sankce. Poskytnutí tohoto souhlasu není podmínkou pro užívání našich služeb.

  PŘÍJEMCI osobních údajů

   Některé činnosti, při kterých může docházet ke zpracování osobních údajů, pro nás zajišťují externí spřízněné společnosti. Vaše osobní údaje můžeme v nezbytně nutném rozsahu za výše uvedenými účely s těmito společnostmi sdílet, aby bylo možné tyto činnosti vykonávat.  Takto můžeme osobní údaje sdílet například za účelem zasílání a doručování s provozovatelem poštovních služeb či s distributorem elektronických zpráv, za účelem provedení výzkumu a analýz s marketingovou společností, za účelem obhajoby našich práv s naším právním zástupcem, můžeme také využívat služeb externí IT společnosti, která v rámci správy naší sítě získá přístup k Vašim osobním údajům apod.

  Zatímco v některých případech Vaše zakázky zařizujeme my, v jiných případech vystupujeme pouze jako zprostředkovatel (informace o tom, zda vystupujeme v pozici zprostředkovatele, najdete v popisu konkrétní služby na našem webu). V případech, kdy vystupujeme jako zprostředkovatel, předáváme Vaše osobní údaje externí společnosti, aby Vám mohla poskytnout Vámi poptávanou službu nebo produkt.

  Osobní údaje dále můžeme sdílet s dalšími stranami v rozsahu nezbytném pro:

  • dodržení/splnění výzev státních orgánů, nařízení soudu či příslušného právního předpisu;

  • zabránění v protiprávním použití našich webových stránek, služeb a produktů;

  • ochranu našich práv a obhajobu před nároky vznesenými třetími stranami; a

  • pomoc při bránění podvodům a při vyšetřování podvodů.

  Osobní údaje, které ve vztahu k Vám zpracováváme, můžeme také převést na právního nástupce v případě, že dojde k prodeji části nebo celého našeho podnikání či obchodního majetku (a to včetně případu reorganizace, odštěpení, rozpuštění či likvidace).

  Osobní údaje nepředáváme do třetích zemí ani mezinárodním organizacím.

  Používání COOKIES

  Když používáte naše webové stránky, naše společnost z Vašeho prohlížeče přijímá a zaznamenává informace, které mohou zahrnovat osobní údaje.  K sesbírání těchto informací používáme nejrůznější postupy, jako jsou například tzv. cookies a pixelové tagy; tyto informace mohou zahrnovat

  • Vaši IP adresu;

  • jedinečný identifikátor využívající „cookies“, informace o cookies a informace týkající se toho, zda Váš přístroj disponuje softwarem potřebným pro přístup k určitým prvkům (features);

  • jedinečný identifikátor přístroje a typu přístroje;

  • doménu, typ prohlížeče a jazyk;

  • druh operačního systému a jeho nastavení;

  • stát a časové pásmo;

  • dříve navštívené webové stránky;

  • informace o Vašich krocích na našich webových stránkách, jako například klikání, nákupy a označené preference; a

  • čas přístupu a referenční adresy URL.

  Prostřednictvím našich webových stránek mohou shromažďovat informace také třetí strany, a to s využitím tzv. cookies, zásuvných modulů (plug-ins) a widgety (widgets) třetích stran.  Tyto třetí strany shromažďují údaje přímo z Vašeho internetového prohlížeče a jejich zpracování podléhá vlastním pravidlům třetích stran pro ochranu soukromí.

  Cookies a pixelové tagy používáme ke sledování toho, jak naši zákazníci používají webové stránky, a abychom porozuměli preferencím našich zákazníků (například volba státu a jazyka).  To nám umožňuje poskytovat našim zákazníkům služby a zlepšovat jejich internetovou zkušenost.  Cookies a pixelové tagy používáme též k získání souhrnných údajů o provozu na stránkách a jejich komunikaci, ke zjištění trendů a získání statistických údajů s cílem naše Webové stránky dále zlepšovat.  Na našich webových stránkách používáme v zásadě tři kategorie souborů cookies:

  • Funkční: Tyto soubory cookies jsou vyžadovány pro základní fungování stránek, a proto jsou vždy zapnuté; patří k nim cookies, které umožňují si Vás při procházení našich webových stránek zapamatovat již během jediné návštěvy, nebo – přejete-li si to – při každé návštěvě.  Pomáhají vytvořit obsah nákupního košíku a projít procesem zaplacení a také napomáhají v zabezpečení a při plnění požadavků stanovených právními předpisy.

  • Zlepšující fungování: Tyto soubory cookies nám umožňují zlepšovat funkcionalitu našich webových stránek tím, že sledujeme jejich používání.  V některých případech tyto cookies zlepšují rychlost odezvy na Vaše požadavky a umožňují nám zapamatovat si Vaše volby vybrané pro dané stránky.  Pokud tyto cookies odmítnete, může to vést k tomu, že doporučení nebudou přesná a chod stránek se zpomalí.

  • Sociální média a reklama: Cookies pro sociální média nabízejí možnost propojit Vás se sociálními sítěmi a sdílet na nich obsah z našich webových stránek.  Cookies pro reklamu (cookies třetích stran) shromažďují informace napomáhající lépe přizpůsobovat reklamu Vašim zájmům, a to na našich webových stránkách i mimo ně.  V některých případech je součástí těchto cookies i zpracování Vašich osobních údajů. Odmítnutí těchto cookies může mít za následek zobrazení reklamy, která pro Vás nebude tolik relevantní, nebo nemožnost účinně se propojit s účty na Facebooku, Twitteru či jiných sociálních sítích, a/nebo neumožnění, abyste na sociálních médiích sdíleli obsah.

  Cookies neukládáme déle než 13 měsíců.

  Na základě našich oprávněných zájmů na zajištění provozu webových stránek a internetových služeb zpracováváme cookies nezbytně nutné pro zajištění tohoto provozu. Všechny ostatní cookies zpracováváme na základě Vámi uděleného souhlasu.

  V nastavení svého PC, resp. v nastavení prohlížeče určujete, zda má prohlížeč umožnit webové stránce ukládat cookies do koncového zařízení. Povolením cookies ve Vašem prohlížeči nám zároveň udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů získaných na základě cookies. Vždy máte možnost změnit své preference a souhlas odvolat prostřednictvím našich kontaktních údajů uvedených v záhlaví tohoto dokumentu.

  Vaše PRÁVA v oblasti ochrany osobních údajů

  V oblasti ochrany osobních údajů máte zaručena následující práva. S uplatněním práv se obracejte na naši společnost prostřednictvím kontaktních údajů uvedených v záhlaví tohoto dokumentu.

  • právo na přístup ke svým osobním údajům – máte právo na přístup Vašim osobním údajům i dalším údajům o jejich zpracování, např. o účelu zpracování, příjemcích údajů nebo době, po kterou budou uchovávány, můžete požadovat kopie zpracovávaných osobních údajů

  • právo na opravu – máte právo na opravu nepřesných údajů nebo doplnění neúplných údajů

  • právo na výmaz – naše společnost je ze zákona povinna po uplynutí určité doby osobní údaje vymazat z vlastní iniciativy, přesto můžete o výmaz sami požádat, např. pokud již údaje nejsou potřeba pro účely, pro které byly zpracovány

  • právo na omezení zpracování osobních údajů – v některých případech, např. pokud bude podána námitka proti zpracování, je možné požádat o omezení zpracování osobních údajů

  • právo vznést námitku proti zpracování – podává se u správce, kterým je naše společnost, v případech, kdy ke zpracování dochází z důvodu oprávněného zájmu naší společnosti nebo třetí osoby, včetně případů, kdy jsou osobní údaje zpracovány pro účely přímého marketingu

  • právo na přenositelnost údajů – máte právo získat osobní údaje, které se Vás týkají, a předat je jinému správci osobních údajů (tzn. jinému subjektu, který je bude zpracovávat), případně požadovat, aby toto předání provedla naše společnost, je-li to technicky možné; právo na přenositelnost osobních údajů Vám náleží v případě, že se zpracování provádí automatizovaně nebo je založeno na souhlasu nebo na smlouvě uzavřené mezi Vámi a naší společností

  • právo odvolat kdykoli souhlas se zpracováním osobních údajů

  • právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů

  Save settings